800NHG3B
Model Kodu: NH FUSE 800A 440V GG/GL SIZE 3
Fuse-link, LV, 800 A, AC 440 V, NH3, gL/gG, IEC, dual indicator, live gripping lugs
General specifications
Product Name
Eaton Bussmann series low voltage NH Fuse
Catalog Number
800NHG3B
EAN
UPC
Product Length/Depth
150 mm
Product Height
86 mm
Product Width
72 mm
Product Weight
1068.667 g
Compliances
CE Marked
IEC 60269-2
DIN 43620
Model Code
NH FUSE 800A 440V GG/GL SIZE 3
Aksesuarlar
Suitable for
SD3-D Single pole NH Fuse base
Microswitch 170H0235
EBH Size 00 to 4 Horizontal fuse switch-disconnectors
TD3-D Triple pole NH Fuse base
Elektriksel Veriler
Amperage Rating
800 A
Breaking capacity
120 kA
Class
Class gG/gL
Voltage rating
440 V